Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

2 klíčové metriky ceny Etherea podporují důvěru obchodníků v 3 800 USD za ETH

Devadesátidenní anualizované premium ETH a sazba financování na futures signalizují, že obchodníci jsou přesvědčeni, že altcoin znovu dosáhne úrovně 3800 USD.

Podle derivátových trhů jsou obchodníci s etherem (ETH) stále přesvědčeni, že existuje šance na další růst, i když 23% korekce ze 7. září ceny zasáhla.

Přetížení sítě Ethereum rovněž dosáhlo vrcholu 7. září, kdy průměrný transakční poplatek dosáhl 60 USD, a od té doby se drží nad 17 USD. V důsledku přetrvávajících problémů, které síť zažívá, se investoři přesunuli ke konkurenci Etherea s možností přemostění a vrstvy dvě. Například DOT společnosti Polkadot vzrostl za poslední týden o 29 % a ALGO společnosti Algorand vyskočil o 67 %.

Nepochybně je zde snaha o interoperabilitu a řešení pro škálování na druhé vrstvě, jejichž cílem je rychle uspokojit explozivní poptávku po nefungujících tokenech (NFT) a decentralizovaných finančních aplikacích (DeFi).

Zdá se, že to, zda si síť Ethereum udrží své absolutní vedoucí postavení, je v tuto chvíli irelevantní, protože čistá hodnota uzamčená (upravená celková hodnota uzamčená) v odvětví chytrých kontraktů vzrostla z 13,6 miliardy USD v prosinci 2020 na současných 82 miliard USD.

Obavy z regulace ze Spojených států pravděpodobně omezují optimismus investorů v oblasti kryptoměn. Podle dokumentu, který 13. září zveřejnil výbor Sněmovny reprezentantů, je cílem zákonodárců uzavřít mezeru, která dříve umožňovala investorům uplatňovat odpočty z kapitálových výnosů. Internal Revenue Service v současné době považuje kryptoměny za majetek v rámci “wash sales”, v důsledku čehož se na ně nevztahují pravidla 30denního zpětného odkupu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h