Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Bitcoin debutuje v Salvadoru. Honduras a Guatemala, studuje CBDC.

Honduras a Guatemala zkoumají digitální měny centrálních bank a jejich přínos pro své měnové systémy.

Dvě středoamerické země, Honduras a Guatemala, si berou příklad z přijetí Bitcoinu (BTC) svým společným sousedem, ale jdou zcela odlišnou cestou.

Namísto toho, aby přijaly existující kryptoměnu jako zákonné platidlo, jako to udělal Salvador, centrální banky Hondurasu a Guatemaly v současné době studují digitální měny centrálních bank (CBDC).

Podle vyjádření prezidenta honduraské centrální banky Wilfreda Cerrata na akci pořádané v rámci fóra v Tegucigalpě zahájila honduraská centrální banka po schválení představenstvem studii, jejímž cílem je “zjistit, zda je možné provést pilotní test vydávání vlastních digitálních peněz nebo digitální měny centrální banky”.

Uvedl, že přijetím digitálních měn by se měla zabývat Středoamerická měnová rada neboli Consejo Monetario Centroamericano, nejvyšší měnový orgán v regionu.

V severozápadním cípu regionu má CBDC dokonce svůj název. Viceprezident Banco de Guatemala José Alfredo Blanco uvedl, že digitální měna – iQuetzal – se bude jmenovat podle národního ptáka Guatemaly, stejně jako její fiat měna.

Centrální banky však nechtějí integrovat novou formu měny do svého stávajícího finančního systému bez přípravy. Blanco zdůraznil, že výbor, který má pracovat na digitální měně centrální banky, byl vytvořen teprve před šesti měsíci a dokončení vyšetřovací fáze bude trvat dlouho.

Digitální měny centrálních bank získávají na popularitě a zájmu v zemích po celém světě. Nigerijská CBDC, eNaira, má být spuštěna 1. října, na 61. den nezávislosti země. Ukrajinská vláda rovněž pokračuje ve svých plánech na CBDC tím, že udělila Národní bance Ukrajiny pravomoc vydávat digitální měnu.

zdroj: cointelegraph.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h