Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Další Solana? Token Algorand zaznamenal nejvyšší cenu za více než dva roky navzdory výprodeji trhu

Cena tokenů ALGO společnosti Algorand se letos zvýšila více než trojnásobně, což vedlo k tržní kapitalizaci přesahující 6 miliard dolarů.

ALGO, nativní token 1. vrstvy blockchainu Algorand, ve středu zaznamenal nejvyšší cenu za více než dva roky a vzdoroval tak výprodeji na širším kryptotrhu.

Podle údajů společnosti TradingView cena tokenů ALGO během středečního obchodování v USA na burze Coinbase vzrostla o 34 % na téměř 1,84 USD. To je nejvyšší cena ALGO od června 2019, kdy byl spuštěn jeho mainnet. Nejnovější výnosy jsou obzvláště významné vzhledem k tomu, že ceny bitcoinu spolu s cenami většiny ostatních kryptoaktiv od úterý prudce klesly.

Algorand je také jediným tokenem, který zaznamenal kladné výnosy mezi 15 největšími smart-contract platformami podle tržní kapitalizace, podle obrazovky smart-contract platformy Messari. Tokeny dalších populárních blockchainů 1. vrstvy, jako jsou Ethereum, Cardano, Solana a Polkadot, zaznamenaly za posledních 24 hodin pokles až o dvouciferná procenta.

Mnozí na sociálních sítích označují Algorand za další Solanu, protože Solana v poslední době zaujala titulky novin a její token dosáhl nových historických maxim.

Údaje společnosti CoinGecko ukazují, že objem obchodů s ALGO za posledních 24 hodin pochází převážně z kryptografických burz Binance a Coinbase.

Denní sentiment ALGO také za méně než čtyři hodiny vyskočil o více než 40 bodů na webu pro sledování kryptoměn Trade The Chain, uvedl na Twitteru Nick Mancini, analytik tohoto webu, což signalizuje téměř okamžitý zájem obchodníků o toto aktivum. Trade The Chain vypočítává sentiment tokenu zachycením datových zdrojů po celém internetu a jejich kontextovou analýzou sentimentu.

zdroj coindesk.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h