Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Mastercard kupuje firmu CipherTrace zabývající se sledováním kryptoměn

Podrobnosti o akvizici nebyly zveřejněny.

Platební gigant Mastercard koupil firmu CipherTrace, která skenuje blockchainy a hledá nelegální transakce.

Překvapivá akvizice, kterou společnosti oznámily ve čtvrtek v tiskové zprávě, dává společnosti Mastercard možnost sledovat více než 900 kryptoměn. Podrobnosti akvizice nebyly zveřejněny.

Tato transakce je nejnovější známkou silné aktivity v sektoru sledování kryptoměn, protože vlády a banky se snaží zvýšit monitorování a dodržování předpisů.

Začátkem tohoto roku vedla společnost Third Point Ventures Daniela Loeba investici ve výši 27 milionů dolarů do společnosti CipherTrace. Toto kolo následovalo po sérii D v hodnotě 100 milionů dolarů, která ocenila konkurenční sledovací firmu Chainalysis na 2 miliardy dolarů.

Prezident společnosti Mastercard pro kybernetiku a zpravodajství Ajay Bhalla ve svém prohlášení uvedl: “S rychlým růstem ekosystému digitálních aktiv přichází potřeba zajistit jeho důvěryhodnost a bezpečnost. Naším cílem je stavět na vzájemně se doplňujících schopnostech společností Mastercard a CipherTrace a právě toho dosáhnout.”

Společnost Mastercard v poslední době zvyšuje své úsilí v oblasti kryptografie. V červenci platební gigant uvedl, že bude pilotně využívat minci USD spravovanou společností Circle (USDC) jako klíčový most mezi kupujícími využívajícími krypto a obchodníky milujícími hotovost. V únoru společnost Mastercard uvedla, že do konce roku plánuje umožnit obchodníkům přijímat kryptopeněžní prostředky prostřednictvím své sítě.

“Naše filozofie ohledně kryptoměn je přímočará: Dhamodharan, viceprezident společnosti Mastercard pro kryptografii, tehdy řekl: “Je to o možnosti volby. “Mastercard tu není od toho, aby vám doporučoval začít používat kryptoměny. Jsme tu ale proto, abychom zákazníkům, obchodníkům a podnikům umožnili pohyb digitální hodnoty.”

Tento obsah má pouze informativní charakter a nelze jej chápat jako investiční poradenství. Nic z toho, co je v tomto článku uvedeno, nepředstavuje jakýkoli typ žádosti, doporučení, nabídky nebo podpory k nákupu a prodeji jakéhokoli kryptoaktiv. Obchodování na jakémkoli finančním trhu s sebou nese riziko a může vést ke ztrátě finančních prostředků. Před investováním jakýchkoli peněz je vždy třeba provést důkladný průzkum a vyhledat odbornou radu.

zdroj coindesk.com
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h