Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Velká evropská banka prý buduje pobočku pro úschovu kryptoměn

CACEIS, evropská depozitní banka s aktivy v hodnotě 4,96 bilionu dolarů, podle zdrojů spolupracuje se švýcarskou technologickou společností Metaco.

CACEIS, evropská banka pro úschovu a správu aktiv, kterou vlastní Crédit Agricole a Banco Santander, podle dvou osob obeznámených s plány připravuje řešení pro úschovu kryptoměn.

CACEIS, která má v úschově aktiva v hodnotě 4,2 bilionu eur (4,96 bilionu USD) a ve správě aktiva v hodnotě 2,2 bilionu eur (2,6 bilionu USD), spolupracuje se švýcarským poskytovatelem technologie custody Metaco, uvedl jeden z nich.

Společnost CACEIS se ke svým plánům v oblasti kryptoměn odmítla vyjádřit. Společnost Metaco neodpověděla na žádost o komentář.

“Hledají [CACEIS] něco, co je poměrně integrované,” uvedl jeden ze zdrojů. “Nehledají něco, co by řešilo pouze část úschovy, ale něco, co je komplexní a řeší různé potřeby.”

Společnost CACEIS je z 69,5 % vlastněna bankou Crédit Agricole a z 30,5 % bankou Banco Santander, a to v důsledku sloučení obsluhy aktiv těchto dvou bank již v roce 2019. Společnost CACEIS sídlí v Paříži a má silné zastoupení v Evropě, zejména v Německu..

Zvládnutí úschovy kryptoměn je pro banky považováno za první krok a společnost Metaco poskytla řešení řadě evropských věřitelů, včetně Standard Chartered, BBVA a švýcarské pobočky Gazprom Bank.

BNY Mellon odstartovala příval bankovních aktivací, když v květnu vyšlo najevo, že spolupracuje s technologickou firmou Fireblocks, která se zabývá úschovou kryptoměn jménem klientů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h