Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Nejbezpečnější cesty k nákupu Bitcoinu a ostatních kryptoměn

Většinu z nás včetně mě již před lety odradila od nákupu Bitcoinu a dalších kryptoměn složitost jeho nákupu. Tedy abych to upřesnil myslel jsem si, že je to složité. V zásadě to bylo jednoduché už tehdy a je to ještěo dost jednodušší nyní. Níže tedy popisuji několik snadných cest k nákupu bitcoinu a jiných kryptoměn.

Nejjednodušší a nejbezpečnější cesta

Stáhněte si pro nákup bitcoinu aplikaci největší a nejbezpečnější Krypto burzy na světě Coinbase pod odkazem zde Coinbase. Funguje jak na Android tak na IOS a je velmi jednoduchá. Kvůli různým omezením a bezpečnosti budete vyzváni k načtení osobních údajů a dokladů. Celé to trvá cca hodinu V aplikaci si následně vyberete kryptoměnu, kterou chcete koupit a zaplatíte jednoduše platební kartou, kde si můžete rovnou nastavit pravidelné nákupy (viz. investiční strategie DCA). Při přihlášení přes odkaz níže navíc po přidání částky ve výši 100 USD získáte 10 USD v Bitcoinu jako uvítací bonus. Při vyplnění různých kvízů pak můžete dosáhnout na další odměny ve výši cca 50 USD v různých kryptoměnách. Takže máte při troše snahy 60 dolarů do startu. To může potěšit.

Složitější, o trochu méně bezpečná ale nejlevnější cesta

Velmi zajímavou možností, jak nakupovat Bitcoin a další kryptoměny velmi levně je, využít litevskou burzu Change invest. Jedná se o jednu z menších burz, která nabízí nákup bitcoinu bez poplatků a i u ostatních kryptoměn má nastavené poplatky velmi nízko. Ony jsou v zásadě skryté poplatky i u toho BTC skryté v o něco vyšší nákupní ceně, nicméně jedná se o rozdíl naprosto minimální. Tedy skutečně vychází nejlevněji. Za velkou výhodu této burzy pak lze považovat velmi dobře vypočítané transakční poplatky při přesunu bitcoinu a jiných kryptoměn do peněženky. Za nevýhodu pak nemožnost, z burzy odeslat jiné kryptoměny než bitcoin, Etereum a Litecoin. Ale snad na tom v budoucnu zapracují. Jako velmi vhodnou jí považuji zejména pro investiční strategii DCA, protože můžete nakupovat BTC již od 5 EUR.

Jak na to: 

2. Stáhněte si aplikaci Change invest zde CHANGE INVEST. Vzhledem k evropským regulacím budete obět vyzváni k vyplnění údajů a identifikaci. Jakmile máte hotovo, jste na své první krypto burze. A můžete nakupovat bitcoin nebo jiné kryptoměny. A teď k tomu, jak na burzu poslat peníze.

1. Stáhněte si aplikaci Revolut zde REVOLUT (pokud ji už nemáte), vyplňte v ní všechny potřebné údaje a založte si účet. Jedná se o standardní bankovní účet a aplikace je cstupní branou do mobilního bankovnictví. Má dvě zásadní výhody. A) velmi dobré převodní kurzy. B) Okamžité převody na burzy jako je právě Change Invest, nebo Binance. Účet je zdarma (Více o revolutu)

Vložte si na Revolut peníze, a to buď platební kartou, nebo přeš Google, či Apple pay. Upozornění: Revolut nabízí nákup kryptoměn ze své vlastní aplikace. Nákup ale nedoporučuji. Nakupujete ve velmi špatném kurzu, a navíc se nestáváte fakticky majitelem těchto měn. 

3. V aplikaci Change invest klikněte na prostřední zelenou ikonu značící směnu a klikněte na deposit, vyberte Euro a potvrďte next, teď můžete vložit buď přímo platební kartou, nebo bankovním převodem. Kreditní kartou lze vložit minimálně 10 EUR, bankovním převodem libovolnou částku. Pokud zvolíte platbu převodem, zkopírujte si položku acound number (IBAN) a vložte do platby v aplikaci Revolut, do popisu platby pak přidejte položku payment description. Potvrďte v revolutu, zvolte částku, kterou chcete poslat a máte hotovo. Obvykle jsou peníze na vašem Change invest účtu během minuty. O víkendu se mi ale stalo, že se jedna platba pozdržela. Důvod neznám. 

Pokud by vám takové vysvětlení nestačilo, tak pěkné video na to udělal Kryptomates. Dostupné je na Youtube pod odkazem zde: Kryptomates

4. V aplikaci change invest zvolte, jakou kryptoměnu a za kolik chcete koupit. 

Samozřejmě je mnoho dalších způsobů a kryptoburz, mnohé nabízejí i vyšší odměny za vklad, ale nezdají se mi pro začátečníka až tak přátelské. Nicméně pokud chcete krypto zdarma, můžete se podívat sem: Bitcoin zdarma

Nákup pomocí naší směnárny

Nákup můžete provést jednoduše i pomocí naší směnárny

Jediné, co budete potřebovat je platební karta a kryptoměnová peněženka. Kurz je na stření hodnotě a poplatek za převod je 0,25%.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h