Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Co je to blockchain (BTC)

Jednoduše řečeno účetní kniha, ve které se vede evidence všech bitcoinů a jejich pohybů. Všechny pohyby se dají zpětně dohledat a každý k nim má přístup. Je to tedy otevřená účetní kniha. Zároveň se pak jedná o nejvýkonnější počítač na světě odhaduje se, že aby bylo možné překonat výpočetní výkon blockchainové sítě Bitcoin, bylo by třeba, aby každý člověk na planetě měl 300 průměrných počítačů a všechny na tom makaly. No zní to neuvěřitelně, ale je to tak.

Veřejnost všech bitcoinových transakcí je také pro mě hlavní argument, proč se nikdy nebude bitcoin ve velkém používat ke kriminální činnosti. To vážně udělá jen hlupák.

Tento výpočetní výkon používá síť k ověřování transakcí a těžaři pak dostávají odměny v podobě vytěžených bloků. Odměny se přibližně každé 4 roky krátí na polovinu. Dalším zdrojem odměn pro těžaře jsou poplatky z provedených transakcí, na bitcoinové síti.

Díky blockchainu je Bitcoin nejzabezpačenějším a nejsilnějším platebním systémem vůbec.

Samotnému ověřování u BTC se pak říká proof of work, tedy důkaz prací. Existuje i jiný princip, který používají další kryptoměny a tím je proof of stake.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h