Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Kde a jak se dají vytěžit nebo koupit kryptoměny?

Způsobů, jak získat digitální měny je hned několik. Zde se Vám pokusím představit několik nejjednodušších postupů.

Směnárny

Jednoduchý způsob nákupu kryptoměn je přes smenárny. V takovém případě ale už musíte mít vlastní kryptopeněženku a platební kartu.

Můžete využít naší směnárnu

Nákup na burze

První a nejjednodušší možností k získání kryptoměn je nákup na burze. Burz jsou stovky, a ne všechny jsou bezpečné a transparentní. Burzy mají několik výhod i nevýhod.

Výhody:

  • Jednoduchost nákupu.
  • K prvnímu vkladu při použití referal kódu crypto zdarma (u většiny burz).

Nevýhody:

  • Ztráta anonymity. Většina relevantních burz požaduje ověření identity.
  • Nevlastníte privátní klíče, bezpečnost svých coinů tak svěřujete burze (dokud si krypta nepřevedete na peněženku)
  • Poplatky

Doporučené burzy:

Change invest

Doporučuji hlavně pro nákup bitcoinu a Eterea. Zejména kvůli jednoduchosti a celkově nejnižší ceně. Nedoporučuji kupovat jiné kryptoměny, protože nemáte možnost, si je někam poslat.

Crypto.com

Zajímavá kryptoburza nabízející širokou škálu doprovodných služeb. Po prvním vkladu a registraci přes můj odkaz (min. 350 USD) dostanete kryptoměnu v hodnotě 25USD jako bonus .

Coinbase.com/coinbasepro 

Nejvetší kryptoburza na světe. Má vyšší poplatky, ale je nejspíš ze všech burz nejbezpečnější. Doporučuji, vybrat vstupní bonus po registraci přs naš odkaz na Coinbase a plynule přejít na Coinbase.pro.

Binance

Má asi nejoblíbenější burza. Nabízí opravdu komplexní služby ze světa kryptoměn. Už je ale spíše pro pokročilejší. Slušné poplatky, perfektní služby. 

Swissborg

Jedná se o švícarskou burzu, kde se více vyplatí krypto prodávat, než kupovat, protože jak na nákup tak na prodej mívá nejvyšší kurzy na druhou stranu, pokud se registrujete pod níže uvedeným kódem tak po první transakci dostanete od 3 do 100 USD (já dostal 3:-))

Swissborg

6.2      Farmy,  air dropy, DEFI projekty, spoření

Jedná se už o pokročilý způsob získávání kryptoměn, vyžadující jisté znalosti. V jednoduchosti. Čím větší nabízené úročení, tím větší riziko a pravděpodobnější podvod (SCAM). Za nejbezpečnější v tomto ohledu považuji projekt Celsius, kde se vám kryptoměny zhodnocují přibližně 4-10% ročně. Odkaz pro instalaci zde: Celsius při registraci přes tento link získate 30 USD v bitcoinu, dobré video o tom, jak Celsius funguje natočil Kryptomates odkaz zde.

Přiznám se, že do vod DEFI, farem atd se nepouštím, protože je považuji za poměrně riskantní a zatím jsme v době divokého západu kryptoměn. Nicméně, pokud toto někoho zajímá, můžu s jistou dávkou opatrnosti doporučit youtube kanál Kryptovláďa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
krptoměny
Reálná těžba kryptoměn

Těžba Bitcoinu doma?

Reálná těžba BTC se v současné době provádí na specializovaných počítačích zvaných ASIC minery. Ty se však neustále vyvíjejí a s každou novou generací se ze starších

Přečíst celé
studovna
Rychlokurz kryptoměn

Slovník kryptoměnových výrazů

Bitcoin, nebo bitcoin Bitcoin je celá síť blockchainu složená z těžařů a uzlů, bitcoin je samotná měnová jednotka, či mince. Satoschi Jeden satoshi je vlastně nejmenší

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h