Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Kdy investovat do bitcoinu a dalších kryptoměn?

Věřím tomu, že pozdě nebude nikdy. Respektive v případě Bitcoinu je lepší pozdě než později. Vždy, když jsem si řekl, že to smysl nemá a že je Bitcoin mrtvý, následně jsem se probral, když se jeho hodnota znásobila. Čtyřikrát jsem zopakoval tu stejnou chybu nevěřil jsem a plácal jsem se do hrudi, když cena padala a následně trhal vlasy, když se potom zase znásobila. Teď věřím, že se chovám naprosto rozumně když do bitcoinu spořím. Všechno, co nám BTC ukázal v minulosti, a co se děje nyní, mě stále více přesvědčuje o tom, že BTC má obrovskou hodnotu a smysl jako investice.

Z dlouhodobého hlediska na BTC zatím nikdo neprodělal a po každé korekci přišlo další a ještě větší a násobné zhodnocení. Největší propad zaznamenal Bitcoin v roce 2017 – 2019, nicméně jak vidíme i z toho se vzpamatoval. S ohledem na to, že do BTC investují stále další a další instituce, firmy a fondy, je v zásadě nemožné, aby se situace opakovala v takovém měřítku. Ale bylo by fajn, nakoupit si Bitcoin ve slevě. Dnes již nevidím v bitcoinu možnost pohádkového zbohatnutí, ale ve smysluplné investici.

Co bude s klasickými penězi nikdo neví, ani samotní ekonomové se nedokáží dohodnout na tom, co způsobí tištění dalších a dalších peněz. Bitcoin ale nenatisknete.

To bychom měli bitcoin, ale co ostatní kryptoměny.

Ano na těch se pohádkově zbohatnout dá, ale povede se vám to? Nevím, mně se to nepovedlo, ano vydělal jsem a nemálo, ale je u nich vždy obrovská míra rizika a spekulace. Je třeba sledovat trendy a jako každý jsem se mnohokrát spálil. Bitcoin nelze prostě jen tak natisknout, zatímco naše fiat peníze stále ztrácejí ne hodnotě, tak jak je centrální banky tisknou u BTC dochází zcela naopak k deflaci. Smysl mi dávají mince, které mají nějakou fundamentální hodnotu, nějaký užitek. Jako například Etereum, Monero, HNT, nebo BAT. Ale najde se jistě několik dalších.

bitcoin, coins, internet

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h