Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Těžba Bitcoinu doma?

Reálná těžba BTC se v současné době provádí na specializovaných počítačích zvaných ASIC minery. Ty se však neustále vyvíjejí a s každou novou generací se ze starších strojů stávají v podstatě jen drahá těžítka. Je možné, že s příchodem 5nm technologie, nebudou skoky ve výkonu tak vysoké, ale začátečníkovi rozhodně nedoporučuji. Těžba pomocí těchto počítačů, je vysoce energeticky náročná, hlučná a produkuje veliké množství tepla. Pokud tedy nemáte vlastní elektrárnu, přístup k velmi levné energii a poměrně dost peněz, pro většinu z vás nebude profitabilní. Nicméně určité řešení tu je. Lze těžit jiné kryptoměny, a ty následně převádět do Bitcoinu. Nejznámějším poolem, který toto umožňuje je Nice hash, kdy si do počítače stáhnete jednoduchou aplikaci, která za vás vybere nejprofitabilnější coin, a ten následně vytěžené mince automaticky převádí do BTC, odměny pak vyplácí po 4 hodinách s minimální hodnotou O,5 USD. Odkaz na Nice hash. Nice hash umožňuje k těžbě používat zejména grafické karty a procesor počítače, přitom na procesoru těží hlavně Monero.

No k těžbě Monera ještě pár slov. K tomu, aby se těžba vyplatila proti ceně elektřiny, kterou propálíte, je třeba opravdu výkonných procesorů, proto se raději podívejte sem, zda vám to bude dávat smysl.

Oproti ostatním poolům pro těžbu kryptoměn je Nice hash o něco málo méně výhodný, takže mně dává smysl skutečně jen u počítače s jednou, možná dvěma grafickými kartami. Pokud se rozhodnete těžit co nejvíce profitabilně, můžete se podívat, co se nejvíce vyplatí těžit zde.

Nice hash
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h