Vše co potřebujete vědět o kryptoměnách

Komise pro cenné papíry a burzy vyhrožovala, že zažaluje Coinbase kvůli úvěrovému produktu, říká generální ředitel

Brian Armstrong na Twitteru tvrdí, že regulátor cenných papírů hrozí, že bude Coinbase žalovat, pokud burza spustí svůj produkt Lend.

Americká kryptoměnová burza Coinbase tvrdí, že Komise pro cenné papíry (SEC) pohrozila žalobou kvůli jejímu dosud nespuštěnému programu “Lend”.

Společnost Coinbase uvedla, že se SEC o svém programu jednala téměř šest měsíců. Navzdory těmto probíhajícím diskusím společnost Coinbase tvrdí, že SEC vydala “oznámení Wells”, jak se uvádí v úterním příspěvku na blogu.

Wellsovo oznámení nebo dopis je formální způsob, jakým americký regulační orgán oznamuje, že může vznést obvinění proti společnostem nebo zaměstnancům.

Objem 90 %

Lend si klade za cíl poskytnout oprávněným zákazníkům 4% roční procentní výnos tím, že půjčí mince USD (USDC) “ověřeným dlužníkům”.

Coinbase tvrdí, že SEC nebude vysvětlovat svůj problém s programem Lend.

“Spíše nám nyní sdělili, že pokud spustíme Lend, hodlají nás žalovat,” uvádí se v příspěvku burzy.

V úterním tweetovém vlákně generální ředitel Coinbase Brian Armstrong uvedl, že jeho společnost vyhověla všem požadavkům SEC, včetně poskytnutí předvolaných záznamů a svědectví zaměstnanců.

Armstrong rovněž uvedl, že agentura neuvedla žádné důvody pro případnou žalobu. Klasifikaci společnosti Lend ze strany SEC jako cenného papíru označil za “podivnou”.

“Jak může být půjčka cenným papírem?” zeptal se. Armstrong napsal na Twitteru.

Společnost Coinbase se k tomu odmítla blíže vyjádřit. Mluvčí SEC na žádost o komentář okamžitě neodpověděl.

převzato z coindesk.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Další články

Novinky

Stane se ze Solany zabiják Eterea

Mohla by být Solana díky výrazně nižším transakčním nákladům a vyšší rychlosti transakcí nejobávanějším zabijákem Etherea? Solana se stala trendovým tématem kvůli postupnému několikatýdennímu zvyšování

Přečíst celé

Kryptoměny a daně

Kryptoměny, nebo také kryptoaktiva se počítají do movitého jmění, a tedy nejsou z hlediska českých zákonů vnímány jako peníze v cizích měnách. Stejně tak nejsou

Přečíst celé
bitcoin, stock exchange, profit
Rady a tipy

Jaká bude cena bitcoinu

Cena bitcoinu si často dělá co chce, predikce ceny je tedy velmi náročná. Bitcoin také velmi náchylný, tak jako všechny kryptoměny a ostatní směnitelná aktiva

Přečíst celé
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h